Czwartek i piątek to kolejne dni akcji „Lewica w trasie”. Odwiedzaliśmy miasta w Kujawsko-Pomorskiem, w tym piękny Toruń. Byliśmy na spotkaniu z marszałkiem województwa Piotrem Całbeckim, rozmawialiśmy z mieszkańcami na ulicach, targowiskach, w salach. Oczywiście w sposób otwarty, bez cenzury. Słuchaliśmy ich opinii, co ciekawe, wielu krytycznych uwag pod adresem 800+. Środki są bardzo potrzebne, ale trzeba je mądrze i rozsądnie wydawać. Z wielką radością zjadłam obiad w „swoim” barze mlecznym „Małgośka” w Toruniu. Bardzo ciekawa była wizyta w Lipnie, bo oprócz tego, że dyskutowaliśmy o ważnych sprawach społeczno-politycznych, to dowiedzieliśmy się, że wkrótce w mieście stanie ławeczka Poli Negri, pochodzącej z niego wielkiej gwiazdy światowego kina. Piątek był zarezerwowany dla Warmii i Mazur. Tak jak w Toruniu, również w Olsztynie odbyła się nasza konferencja prasowa, gdzie z ust Włodzimierza Czarzastego wybrzmiały bardzo ważne słowa, dotyczące potrzeby podpisania przez opozycję porozumienia w sprawie minimum programowego przyszłego rządu. W Braniewie mieliśmy otwarte spotkanie, na którym wiele mówiono m.in.o cofnięciu skutków ustawy represyjnej wobec funkcjonariuszy służb mundurowych.
Wczorajszy wieczór autorski mec. Jacka Dubois to spotkanie z okazji premiery jego książki „Pożegnanie dobrej zmiany”. Tytuł nie jest przypadkowy. Wstęp do niej napisał satyryk Robert Górski, który stwierdził, że „powinna Prezesowi paradoksalnie sprawić przyjemność, bo to oznacza, że po latach jego rządów coś dobrego jednak zostanie”.
Jako matka chrzestna sztandaru koła nr 28 im. Tadeusza Kościuszki w Warszawie Związku Żołnierzy Wojska Polskiego uczestniczyłam wczoraj w uroczystym spotkaniu z okazji Narodowego Dnia Zwycięstwa, który obchodziliśmy 8 maja. Prawdziwym zaszczytem była dla mnie rozmowa z 99-letnim ojcem chrzestnym sztandaru płk Bolesławem Szczepaniakiem. Prezes koła płk Zdzisław Kendziorek przypomniał bardzo ważne wydarzenia z naszej historii, które powinniśmy przekazywać kolejnym pokoleniom.
W dniu dzisiejszym miałam przyjemność odwiedzić Stypendystów Fundacji im. Jerzego Szmajdzińskiego w Bolesławcu. Razem z Prezesem Fundacji wręczyliśmy młodzieży ze Szkół Podstawowych Nr2 i Nr3 Certyfikaty Stypendialne.